Odjezdová tabule DÚK

Doprava Ústeckého kraje zřídil odjezdovou tabuli z jednotlivých zastávek v našem kraji.

Tento nástroj, který je označován jako „virtuální zastávkové tabule“, najdete ji na našem webu www.dopravauk.cz nebo přímo na odkazu tabule.dopravauk.cz.

Cílem systému je zobrazit cestujícím přesné odjezdy z jejich zastávky, i když to může být málo frekventovaná zastávka a instalace fyzické odjezdové tabule by zde byla technicky náročná a drahá.
Virtuální zastávky fungují prakticky na jakémkoliv počítači či mobilním zařízení s připojením k internetu a jsou napojeny na dispečink DÚK, takže zobrazené časy jsou včetně aktuálního zpoždění spoje, pokud příslušné vozidlo dodává správně podkladová data. Použití tabulí je klidně možné například na nějakém starším počítači a monitoru, který lze umístit za okno úřadu, obchodu či restaurace u zastávky ve Vaší obci či městě. Pokud byste k tomuto řešení přistoupili, budeme rádi, když nám zašlete fotodokumentaci pro případné využití v prezentačních materiálech.

DÚK bude ráda za zpětnou vazbu k fungování systému, neboť vzhledem k počtu zastávek není možné jednoduše provést jejich kontrolu. Protože všechno nemůže být dokonalé, tak stávající omezení systému je v zobrazení jen spojů DÚK (autobusy a vlaky), chybí většina spojů MHD a komerčních autobusových linek. Data těchto spojů nejsou zatím v krajském dispečerském systému k dispozici, nicméně uvažujeme o jejich načítání z jiných zdrojů.