Informace ke Coronaviru

Tady najdete všechny aktuální informace k mimořádnému stavu v ČR.

Aktuální informace z Ministerstva Vnitra: https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx

Od pondělí 25. 3. 2020 platí mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které výrazně omezuje pohyb na veřejnosti. Lidé se venku mohou nově pohybovat maximálně ve dvou, s výjimkou členů domácnosti, při výkonu povolání, pohřbů a podnikatelské činnosti. Opatření také zakazuje lidem zdržovat se jinde než v místě bydliště. Pobyt na chatách a chalupách ministerstvo nedoporučuje.

Zásadní informace z dnešního (13. 3.) krizového štábu pro ORP Rumburk od Krajské hygienické stanice: K dnešnímu dni není ve Šluknovském výběžku žádný potvrzený případ viru COVID-19. Nevěřte prosím všem poplašným a "zaručeným" zprávám. V případě jakéhokoliv Vašeho podezření se obraťte na Krajskou hygienickou stanici, která je v této chvíli nejkompetentnějším orgánem.

 

Vážení občané, v souvoslosti s doplněním opatření Vlády České republiky "NOUZOVÝ STAV - k šíření koronavirové nákazy", bude provoz Městského úřadu Jiříkov pro veřejnost omezen pouze na úřední dny, tedy:

Pondělí od 8 do 11 hodin,

Středa od 13 do 16 hodin.

V případě nutnosti je možno si mimo úřední dny po předběžné telefonické domluvě (412 338 111) sjednat návštěvu městského úřadu s konkrétními pracovníky z jednotlivých odborů.

Toto omezení platné od 16. 3. 2020

Děkujeme za pochopení.

 

Se spojením s mimořádnou situací je provoz od 13. 3. 2020 pro návštěvníky Městské knihovny Jiříkov a Klubu důchodců Jiříkov uzavřen.

 

Od 16. 3. 2020 (pondělí) bude zaveden prázdninový provoz autobusové dopravy DÚK. Na železnici provoz zatím beze změn. Pro provoz MHD sledujte informace jednotlivých MHD.

Pakliže se podaří realizovat změna i na straně informačních systémů, bude správné informování cestujících zajištěno i tam, tj. např. ve vyhledávači a v databázi jízdních řádů na www.dopravauk.cz a např. www.idos.cz.

Nyní prosím přijměte tyto informační letáky v příloze pro případné zveřejnění na Vašich nástěnkách, webových stránkách, facebooku apod.

Rozsah redukce je asi 3 %, omezené spoje jsou jen na některých linkách (viz leták „Linky s redukcí“). O dalších případných opatřeních Vás budeme opět informovat.

Již nyní nově víme, že bude také zkrácen provoz přeshraničních linek od soboty 14.3. 0:00 takto:

vlaky U28 provoz jen v úsecích Děčín – Dolní Žleb a potom Dolní Poustevna - Rumburk

401 – ukončena na zastávce Jiříkov, Elitex

409 – z autobusového nádraží ve Varnsdorfu jede přes Studánku do Horního Jindřichova a dále po své obvyklé trase a zpět v opačném pořadí

435 - ukončena na zastávce Hřensko, přívoz/střed ???

452 - ukončena na zastávce Petrovice, konečná

521 - ukončena na zastávce Brandov, u hřiště

583 – není v provozu

585 – ukončena na zastávce Boží Dar, u kostela