VÝSTRAHA ČHMÚ č. 000197

VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ

Zpráva č. 000197
Odesláno: 10.6.2019 19:54:00
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000196 vydanou 10.06.2019 v 11:12:02 hodin
Územní platnost: Ústecký kraj


Meteorologická situace: Nad střední Evropou se bude vlnit frontální rozhraní mezi velmi teplým vzduchem na východě a chladným na západě. V severozápadní polovině Čech se v pondělí (10. 6.) večer a v noci na úterý (11. 6.) ojediněle mohou vyskytnout silné a velmi silné bouřky, doprovázené kroupami, přívalovým deštěm s úhrny kolem 40 mm a nárazy větru i kolem 90 km/h. V úterý odpoledne a večer, na severu Čech ještě i v noci na středu (12. 6.), se mohou v Čechách vyskytnout silné, na severu a severozápadě i velmi silné bouřky doprovázené kroupami, přívalovým deštěm s úhrny kolem 50 mm a nárazy větru kolem 70 km/h. V úterý odpoledne vystoupí nejvyšší teploty nad 31 °C zejména ve středních a východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Na Moravě a ve Slezsku budou pokračovat vysoké teploty i v dalších dnech.


Ústecký kraj
Velmi silné bouřky Oranžová
11.6. 15:00  -  12.6. 03:00
Popis: Očekává se výskyt velmi silných bouřek doprovázených kroupami, přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 mm a nárazy větru kolem 70 km/h.
Doporučení:  Lámání větví stromů nebo i vyvracení stromů, možné škody na majetku a elektrickém vedení. Nebezpečné podmínky pro chodce  i pro řízení motorových vozidel. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem, úrazu padajícími a poletujícími předměty a  kroupami. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.
Výhled nebezpečných jevů  
12.6. 12:00  -  13.6. 06:00
Popis: Ve středu se mohou vyskytnout ojediněle silné bouřky s nárazy větru kolem 70 km/h.
Doporučení: Toto je předběžné varování. Doporučujeme sledovat upřesňované předpovědi počasí.
 
Okres Děčín

Silné bouřky Žlutá
10.6. 20:00  -  11.6. 03:00
Popis: Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek doprovázených kroupami, přívalovým deštěm s úhrny kolem 30 mm a nárazy větru až 70 km/h.
Doporučení: Přívalový déšť s možností zatopení níže položených míst, sklepů apod. Nárazy větru způsobující lámání větví  stromů, možné škody na majetku a elektrickém vedení. Nebezpečné podmínky pro chodce  a pro řízení motorových vozidel. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu padajícími a poletujícími předměty a zásahu bleskem. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.