Postupný návrat k normálním jízdním řádům

Vážení občané,

vzhledem k postupnému uvolňování vládních nařízení zahájil Ústecký kraj v rámci integrované dopravy DÚK od soboty 16. 5. 2020 provoz turistických linek, které jsou až na výjimky (vizte prosím níže) obnoveny v plném rozsahu. Od pondělí 25. 5. 2020 pak DÚK obnovuje provoz přerušených školních a většiny nočních spojů, čímž se dopravní obslužnost v Ústeckém kraji dostane téměř do podoby před vyhlášením nouzového stavu. Výjimku budou nadále tvořit již zmíněné přeshraniční spoje (autobusové i vlakové) a některé další vlakové spoje, jejichž aktuální přehled naleznete rovněž níže. Pro obnovení přeshraničních spojů potřebujeme umožnění volného přechodu hranice a neomezení turistiky do Německa a o případném obnovení bude veřejnost informována. Zatím jedou mezinárodní autobusové linky DÚK do poslední vhodné stanice před hranicemi formou výlukového jízdního řádu.

V případě nejasnosti k popsaným omezením provozu či potřeby dalšího kontaktu se prosím obracejte na technology zpracovávající jízdní řády jak jste zvyklí: železnice Bc. Aleš Cestr (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 475 657 589) , autobusy východ kraje Ing. Jan Otčenášek (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 475 657 288), autobusy západ kraje Martin Duda (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 475 657 582), případně pak Bc. Radek Kozlík (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 475 657 210).

Pouze doplňuji, že ačkoli již 20.4. došlo k obnovení nástupu předními dveřmi a bylo rovněž obnoveno odbavování cestujících u řidiče (ve vlaku k obnovení kontaktu s průvodčím), nadále platí povinnost nastoupit do dopravního prostředku se zakrytými ústy na nosem, a to až do úplného zrušení příslušného vládního nařízení.

 

Ing. Jakub Jeřábek
Odbor dopravy a silničního hospodářství
vedoucí oddělení dopravní obslužnosti