V novodobé historii Jiříkova byly poprvé napadeny volby

Krajský soud v Ústí nad Labem dne 17.10.2018 obdržel návrh na neplatnost hlasování a neplatnost kandidáta v rámci voleb do Zastupitelstva města Jiříkov, konaných  ve dnech 5. a 6. října 2018, od Spolku přátel Jiříkova a Filipova, z.s. Dne 18.10.2018 byl návrh ve věcech volebních odmítnut z procesních chyb.

Spolek se domáhal vyslovení neplatnosti voleb z důvodu, že u kandidátů na pozici 14. a 15. za volební subjekt „NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI MĚSTA JIŘÍKOVA“ není uvedena poznámka „navržen za STAN“, ale mají uvedeno nezávislí kandidáti. Ti, kteří si říkají Spolek přátel Jiříkova a Filipova, z.s., dle mého „NEPŘÁTELÉ“, se špatně podívali na tuto kandidátní listinu, protože NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI MĚSTA JIŘÍKOVA kandidovali za sdružení politického hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a nezávislých kandidátů. Takže na kandidátní listině museli být uvedeni i nezávislí kandidáti.

Za „NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI MĚSTA JIŘÍKOVA“ jsem kandidoval již popáté, potřetí za sdružení politického hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a nezávislých kandidátů, takže i v předcházejících kandidátkách byl alespoň jeden nezávislí kandidát a nikdy volby v Jiříkově nebyly napadeny. Asi někoho zájem, ovšem ten se moc v legislativě nevyzná, když napadení voleb nepodá dle volebního zákona č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí, ve znění pozdějších předpisů. První chyba byla, že napadení voleb podal Spolek přátel Jiříkova a Filipova , z.s. a ne volební strana Spolek přátel Jiříkova a Filipova (bez z.s.), včetně uvedených údajů, jako je IČ a adresa sídla. Druhou chybou bylo, že podání podal jednatel Spolku a ne volební zmocněnec volební strany.Michal Maják