13. 11. 2019,  dnes má svátek Tibor a zítra Sáva

Přihlásit se

Zpravodajství

Výběrové řízení na funkci vedoucího úředníka

Starostka města Šluknov v souladu se zák. č. 128/2000 Sb. o obcích (obecní zřízení) ve znění pozdějších předpisů a zák. č. 312/2002 Sb. o úřednících územně samosprávných celků a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na funkci vedoucího úředníka – vedoucí Odboru ekonomického Městského úřadu Šluknov

Podrobněji v příloze

Nález registrační značky motorového vozidla

Dne 9.11.2019 byla před budovou městského úřadu nalezena registrační značka motorového vozidla. Majitel se o registrační značku může přihlásit na Městském úřadě Jiříkov, odbor vnitřní správy.

 

Městský úřad Jiříkov

odbor vnitřní správy

jiříkovská radnice

Uzavření radnice

Dne 15.11.2019 bude Městský úřad Jiříkov z důvodu prováděného školení všech úředníků uzavřen.

Děkujeme za pochopení.

Městský úřad Jiříkov
odbor vnitřní správy

výzva pro výrobce - regionální produkt Českosaského Švýcarska

Výzva pro výrobce - regionální produkt Českosaského Švýcarska

Přihlaste svůj produkt do podzimního kola certifikace značkou „Českosaské Švýcarsko regionální produkt ®“! Od roku 2010, kdy značka vznikla, má tuto ochranou známku téměř 50 subjektů.

Certifikace garantuje původ výrobku v regionu, jeho kvalitu, jedinečnost a šetrnost k životnímu prostředí, v nejlepším případě i dlouholetou tradici. Roli hraje podíl ruční práce, místních surovin, originalita a výjimečné vlastnosti.
Cílem značky je zviditelnit region, propagovat zdejší aktivní výrobce i provozovatele turistických zážitků. Více o tom, co značka obnáší, jaké podmínky je nutné splnit se dozvíte tady: http://www.regionalni-znacky.cz/…/pro-vyrobce/page/4/zaklad…

CERTIFIKAČNÍ KOMISE zasedá 26.11.2019.
Pokud vás výzva oslovila, ozvěte se nám na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefon 733 379 500. Rádi sdělíme podmínky a další postup.  

Marcela Sabolová, koordinátor regionální značky Českosaské Švýcarsko regionální produkt

Informace pro návštěvníky Městského úřadu

Dne 08.11.2019 bude městský úřad z provozních důvodů otevřen jen do 12:00 hodin. 

 

Děkujeme za pochopení

 

Mgr. Jiří Semerád

vedoucí odboru vnitřní správy

ELEKTROMECHANIK v RegioJetu

Chcete s námi zlepšovat kvalitu dopravy na Ústecku a pracovat na provozu krajských drážních linek? Dovedete si představit, že servis vlaků jsou součástí vaší práce? Výborně, přidejte se k nám!

Co budete dělat?

Budete se starat o běžné i složitější opravy elektrických zařízení našich vlakových jednotek v Ústeckém kraji. Čekají Vás i běžné opravy zařízení a částí vlakových souprav (interiér i exteriér). Budete provádět i složitější analýzy
diagnostických zařízení.

Co od Vás očekáváme?

· Zkušenosti na pozici elektromechanika, elektrotechnika.
· Minimálně vyučení v oblasti elektro (slabo nebo silnoproud).
· Zkoušku z vyhlášky 50/1978 Sb., min. §6 (osoba znalá).
· Znalost elektrických schémat a základních elektrických strojů, přístrojů a zařízení.
· Zkušenost s drážní technikou je velkou výhodou.
· Manuální zručnost, odhodlání vyřešit každou závadu, zodpovědnost a pečlivost.

Co Vám můžeme nabídnout?

· Nadprůměrné mzdové ohodnocení – mzda až 41.000 Kč.
· Náborový příspěvek 30.000 Kč.
· Smysluplnou práci, v níž uvidíte výsledky.
· Práci v přátelské skupině plné nadšení.
· Stabilitu práce u silného soukromého dopravce.
· Podílení se na zvyšování kvality cestování v Ústeckém kraji.
· Různorodě zajímavou práci s perspektivou.
· Zaměstnanecké benefity (dovolená navíc, slevy na firemní produkty, stravenky, MultiSport karta atd.).

Zaujala Vás tato pozice? V tom případě se už těšíme na Váš životopis, který nám zašlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kontakt: Tereza Hartmannová
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 722 458 787

Nalezený pes

Dne 17.10.2019 byl v okolí ulice Zahradní odchycen tento krásný psí kluk, rasa ridgeback. Jedná se spíše o mladšího psa, který se po území Jiříkova pohyboval zřejmě již několik dní. V případě, že znáte majitele nebo budete mít o pejska zájem, kontaktujte prosím tel.: 724 606 186 (odbor V+ŽP) nebo 722 092 090 (MP Jiříkov). Děkujeme

View the embedded image gallery online at:
https://www.jirikov.cz/zpravodajstvi.html#sigProIda5047da11e

Odměna 3000 euro – hledá se tzv. „vrhač větví“

Navzdory rozsáhlému vyšetřování, pátrání pomocí široké veřejnosti a prověření veškerých, byť sebemenších detailů, se nepodařilo takzvaného „vrhače větví“ zadržet. Nyní sází Inspektorát kriminální policie Görlitz na pomoc občanů.

Hledá se dosud neznámý muž, který je podezřelý, že od října 2013 v oblasti místní příslušnosti Policejního revíru Zittau-Oberland spáchal nejméně v 53 případech nebezpečný útok na bezpečnost silničního provozu. K těmto útokům používal velké větve, menší stromky nebo jiné předměty, které pokládal na silnici ke středu vozovky tak, že přijíždějící řidiči byli nuceni prudce brzdit.

V několika případech házel podezřelý na stojící vozidla ještě kameny nebo jiné věci. Takto vznikly i škody na vozidlech, čemuž dotčené osoby šokované jednáním pachatele v němém úžasu přihlížely.

Poslední skutek pachatele byl zaznamenán dne 7. září 2019 kolem 02:45 hodin na spolkové silnici B 96 v katastru obce Friedersdorf ve směru z Ebersbachu na Oppach.

V podstatě ve všech dosavadních případech páchal hledaný pachatel svou trestnou činnost v době těsně po západu slunce a to v následujících místech:

 • Spojnice mezi Schönbachem – Dürrhennersdorfem v oblasti “Wilhelmshöhe“
 • Spojnice mezi Neugersdorfem – Leutersdorfem, v Leutersdorfu část Neuwalde
 • V Ebersbach-Neugersdorfu na S 148 ve směru k hraničnímu přechodu, v lesním úseku před sjezdem na Neugersdorf
 • Spojnice mezi Kottmarsdorfem a Ebersbachem – ulice Ebersbacherstraße, lesní úsek
 • Silnice B96, Hauptstraße Friedersdorf, na úrovni čísla popisného 66, naproti autobusové zastávce
 • Silnice B96, Hauptstraße Friedersdorf, cca. 50m před cedulí obce Neusaltza-Spremberg

Popis pachatele:

 • muž
 • mladšího nebo středního věku
 • vysoký cca. 170 – 180 cm
 • postava štíhlá až atletická
 • bunda s kapucí, volné kalhoty (možná montérky), tmavá čepice (možná vlněná)
 • mívá u sebe kapesní svítilnu nebo čelovku s LED světlem
 • nosí šátek přes pusu nebo kuklu
 • jezdí na kole, buď se jedná o horské, nebo trekingové kolo

Kriminální policie věc vyšetřuje s ohledem na množství nebezpečných útoků na bezpečnost silničního provozu a současně pro vzniklou škodu.

Za informace vedoucí zjištění či usvědčení pachatele vypsala kriminální policie odměnu ve výši až 3.000 euro.

Informace přijímá operační středisko Policejního ředitelství Görlitz na telefonním čísle: +49 (0) 3581 468 – 100, případně jakákoli služebna saské policie.

Čeští občané mohou kontaktovat stálou službu Společného centra česko-německé policejní a celní spolupráce v Petrovicích: tel. 974 420 824.

Vodovodní řad v kú. Filipov

Vážení spoluobčané,

Město Jiříkov má v dlouhodobých plánech realizaci vodovodu ve Filipově. Již v roce 2006 nechal zpracovat projektovou dokumentaci a zároveň i v roce 2007 bylo na stavbu vodovodu ve Filipově vydáno stavební povolení, které se neustále prodlužuje, protože je ze strany zástupců města zájem tento vodovod ve Filipově zrealizovat.

Stavba vodovodu ve Filipově má dvě části. První část je samostatný vodovod v kú. Filipov u Jiříkova a druhá část je přívodní řad, který vede z Jiříkova do Filipova. Trasa je odsouhlasena od základní školy čp. 680 na křižovatce ulic Moskevská a Filipovská a vede po ulici Filipovská až do Filipova k odbočce na stávající ČOV ve Filipově.

Problém není v zajištění realizaci stavby, problém je v zajištění finančních prostředků. Po posledním přepočtu rozpočtu stavby byly vyčísleny náklady na vodovod ve Filipově ve výši 42, 6 mil.. Kč včetně DPH a přívodní řad do Filipova – náklady ve výši 14,0 mil. Kč. To znamená, že město musí zajistit finanční prostředky ve výši cca 56,6 mil. Kč. V rámci rozpočtu města Jiříkov tyto finanční prostředky nelze zabezpečit bez získání dotačního titulu od Státního fondu ŽP ČR (dále jen SFŽP), nebo od Ministerstva zemědělství (dále jen Mze).

Město Jiříkov se v roce 2019 pokusilo připravit podklady pro získání dotace ze strany SFŽP, ale podmínky nebyly pro město nijak výhodné. Finanční prostředky z dotace byly vyčísleny ve výši cca 64 % z celkových uznatelných nákladů a zbývající část by muselo město zajistit ze svých prostředků. Při nákladech 56,6 mil. Kč, v případě, že by tato celá částka byla uznatelným nákladem (což se nepředpokládá – dotace nepokrývají celkové náklady na opravu komunikací), by muselo město zajistit finanční prostředky přesahující částku 20,37 mil. Kč. Tato výše je v rámci rozpočtu města nepřijatelná, protože naše příjmy v kalendářním roce se pohybují cca do výše 60,0 mil. Kč, které téměř z 95 % pokryjí náklady na provoz města.

Takže město bez vyššího příspěvku z dotace od státu, nemůže zajistit celkovou realizaci vodovodu pro oblast Filipova.

Získání dotace je také podmíněno, že občané Filipova musí do určitého roku (cca 2 roky – poslední informace) připojit vodovodní přípojku na nový vodovodní řad. Přípojky na vodovodní řad si však již musí občané zajistit na vlastní náklady. To znamená, zajistit si projekt na vodovodní přípojku (cca 3-5,0 tis. Kč) a také realizaci vodovodní přípojky, která vychází cca na 1 bm cca 2-3,0 tis. Kč s ohledem na složitost připojení a zajištění dodavatelské firmy. Výše uvedené náklady na přípojku jsou pouze orientační.

Má-li Město Jiříkov rozjet tento nákladný projekt, musí znát prvotní informace, a to kolik občanů Filipova bude mít zájem se do dvou let připojit na nový vodovodní řad (a musím zdůraznit, že tento ukazatel je pro získání dotace zásadní, protože nesplnění počty přípojek může mít negativní vliv na poskytnutou dotaci, která samozřejmě může být dodatečně ze strany poskytovatele dotace krácena a tyto finanční prostředky by muselo Město Jiříkov jako investor stavby vodovodního řadu vrátit z prostředků v rámci rozpočtu města, což by také mělo zásadní dopad na provoz ve městě).

Na základě těchto informací provede odbor výstavby a ŽP MěÚ Jiříkov dotazníkový průzkum k získání prvotních informací, kdo má zájem vybudovat na své náklady vodovodní přípojku a podle těchto průzkumů bude stanoveno, zda bude vodovodní řad ve Filipově realizován, či nikoliv. Může se také stát, že při malém počtu připojení na vodovod ze strany občanů Filipova bude posuzována ekonomická návratnost a dotace také nemusí být přiznána.

V příloze tohoto letáku bude všem vlastníkům nemovitostí ve Filipově doručen i tiskopis, ve které občané Filipova sdělí, zda mají zájem se připojit na nový vodovodní řad, či nikoli a další údaje, jako např. kolik lidí z dané nemovitosti bude odebírat pitnou vodu.

K ujasnění výstavby vodovodu ve Filipově a k možnému připojení vedení města rozhodlo uskutečnit schůzku občanů v objektu tělocvičny Sokol Filipov.

Schůzka se uskuteční dne: 16.10.2019 od 17,00 hod.

V případě, že se někdo nemůže informativní schůzky zúčastnit může vyplněný tiskopis předat do 31.10.2019 na odbor výstavby a ŽP MěÚ Jiříkov.

S pozdravem

Michal Maják
starosta města Jiříkov

Upozornění k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů

Ve smyslu ustanovení § 25 odst. 3 písm. g) zákona č. 458/2000 Sb. (energetický zákon), v platném znění, vyzýváme tímto upozorněním vlastníky a uživatele nemovitostí, přes něž vede nadzemní elektrické vedení nebo na něž zasahuje ochranné pásmo, k pravidelnému odstraňování a oklešťování stromoví a jiných porostů ohrožujících bezpečné a spolehlivé provozování zařízení distribuční soustavy v majetku společnosti ČEZ Distribuce, a. s., jakožto provozovatele distribuční soustavy.

V ochranném pásmu nadzemního vedení je zakázáno nechávat růst porosty nad výšku 3 m. Ochranné pásmo nadzemního vedení je souvislý prostor vymezený svislými rovinami vedenými po obou stranách vedení ve vodorovné vzdálenosti měřené kolmo na vedení (vzdálenosti se řídí ustanovením § 46 odst. 3 energetického zákona, v platném znění).

Odstraňování a oklešťování stromoví a jiných porostů se provádí v období vegetačního klidu a dle zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění.

Pokud vlastník či uživatel pozemku neodstraní stromoví a jiné porosty ani po předchozím upozornění a stanovení rozsahu, má provozovatel distribuční soustavy právo odstraňovat a oklešťovat stromoví a jiné porosty, provádět likvidaci odstraněného a okleštěného stromoví a jiných porostů ohrožujících bezpečné a spolehlivé provozování zařízení distribuční soustavy.

Děkujeme Vám za spolupráci a věříme, že uvedené opatření přispěje k zajištění bezpečných a spolehlivých dodávek elektrické energie všem jejím uživatelům.

Více informací najdete na našich internetových stránkách www.cezdistribuce.cz v části Distribuční soustava >> Ořezy stromoví.

S pozdravem
ČEZ Distribuce, a. s.

Mesto Jirikov logo zakladni varianta bila 450

Adresa:Náměstí 464/1, 407 53 Jiříkov
E-mail:mesto@jirikov.cz
GSM: 602 411 628 - podatelna
TEL: 412 338 111 - podatelna
TEL: 412 337 250 - odbor MHBH
TEL: 412 338 350 - odbor VaŽP
ID datové schránky: 34mbzwf
 pokladní hodinypodatelna úřadu
pondělí 8:00 – 11:30 12:30 – 16:00 8:00 – 11:30 12:00 – 16:30
úterý 6:30 – 11:00 11:30 – 14:30
středa 8:00 – 11:30 12:30 – 16:00 8:00 – 11:30 12:00 – 16:30
čtvrtek 6:30 – 11:00 11:30 – 14:30
pátek 7:00 – 11:00 6:30 – 11:00 11:30 – 14:00
© 2006 - 2019 Město Jiříkov | web 4beta | využíváme redakční systém Joomla, technická správa serveru UpTime s.r.o.