Hasičská tatrovka

Firma Zeka Slavičín provedla kompletní opravu cisternové automobilové stříkačky CAS 32 Tatra 815 jednotky SDH Jiříkov a to za 2 470 000 korun včetně DPH.

Opravou prošla kabina – kromě nového nástřiku bylo opraveno čalounění sedadel a dostala nová zpětná zrcátka.

Na nápravách byly vyměněny měchy vzduchového pérování, opraveny a vyměněny rozvody vzduchu, brzdy, výfukové potrubí a také palivová nádrž. Všechna kola dostala nové obutí. Motor byl přetěsněn a převodovka prošla generální opravou, opraveno bylo i řízení. Pod předním nárazníkem je uchycená asanační lišta, je pevně připojená k jednomu z výtlaků čerpadla.

Nová je nástavba, nádrž je ocelová s bočními prolisy. Odstraněny byly obě pěnidlové nádrže, vodní objem je teď 9 900 litrů. Boční schrány s příslušenstvím jsou kryty hliníkovými roletami, k čerpadlu, které prošlo generální opravou, se přistupuje nahoru výklopnými dveřmi. Všechny prostory jsou osvětleny LED světly.

Lafetová proudnice na horní plošině nástavby je demontovatelná, osvětlovací stožár se dvěma světlomety se vztyčuje manuálně. Nové je i výstražné zařízení, sestává ze zábleskové rampy a přídavnými LED světlomety, včetně majáku v zadní části.