Puškaři z Jiříkova ovládli krajský přebor

Střelci sportovně střeleckého klubu Jiříkov si 11.února zajeli porovnat výkonnost s ostatními z našeho kraje do Chomutova, kde se konal Krajský přebor ve střelbě ze vzduchových zbraní. Výprava oproti loňsku čítala o 2 členy méně ale ani to nebylo překážkou k podání skvělých výkonů. Horkým favoritem soutěže VzPu 40 byl náš dorostenec Jan Helikar, který jel obhajovat titul přeborníka. Svoji vysokou výkonnost potvrdil novým osobním rekordem 402,9 bodů, suveréně zvítězil a stal se krajským přeborníkem pro rok 2018. Náš druhý zástupce dorostu Rudolf Mark ml. bojoval jak nejlépe mohl ale s výsledkem 378,2 a ztrátou 3,1 bodu na 3.Natálii Frydrichovou z Ročova to stačilo jen na krásné 4.místo.

V disiplíně VzPu 60 jsme měli dva zástupce. Jiří Kafka, který před rokem kvůli defektu auta při cestě na tuto soutěž bohužel nemohl zasáhnout do boje o cenné kovy, to tentokrát napravil a výsledkem 550,8 bodů si zajistil stříbrnou medaili. Bronz si domů odvezl také náš střelec Rudolf Mark st. s výkonem 543,9 bodů.

Celkem jsme si tedy odvezli 3 medaile, což je skvělý výsledek a odměna za celoroční vytrvalou práci při trénincích a soutěžích.

Roland Hase